A badacsonytomaji PIPITÉR Óvoda fejlesztése és új mini bölcsőde kialakítás

 

 

BADACSONYTOMAJ VÁROS ÉS ÁBRAHÁMHEGY, SALFÖLD KÖZSÉGEK NAPKÖZI OTTHONOS ÓVODAI ELLÁTÁSÁT BIZTOSÍTÓ INTÉZMÉNYI TÁRSULÁSa

 

TÁJÉKOZTatÓ közlemény

TáMogatást nyert BADACSONYTOMAJ VÁROS ÉS ÁBRAHÁMHEGY, SALFÖLD KÖZSÉGEK NAPKÖZI OTTHONOS ÓVODAI ELLÁTÁSÁT BIZTOSÍTÓ INTÉZMÉNYI TÁRSULÁSának a TOP-1.4.1-15 azonosító számú konstrukcióra benyújtott pályázata

 

Támogatást nyert Badacsonytomaj Város és Ábrahámhegy, Salföld községek Napközi Otthonos Óvodai Ellátását Biztosító Intézményi Társulása a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül „A foglalkoztatás és az életminőség javítása családbarát, munkába állást segítő intézmények, közszolgáltatások fejlesztésével” (TOP-1.4.1-15) című pályázati felhívás keretében megvalósuló „A badacsonytomaji PIPITÉR Óvoda fejlesztése és új mini bölcsőde kialakítása” című, TOP-1.4.1-15-VE1-2016-00025 azonosító számú pályázata.

 

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg. A projekt alapvető célja, hogy a térségben elérhető a kisgyermekek napközbeni elhelyezését biztosító intézmények kapacitásait és az általuk nyújtott szolgáltatások minőségét javítsa, ezáltal elősegítse a nők munkaerő-piaci részvételét. A projekt célja hozzájárul a TOP 1.4 intézkedés eredményindikátorának - „A 25-40 éves női népességen belül a foglalkoztatásban lévő nők aránya” 62%-ról 2023-ra 65%-ra növekedjen - eléréséhez. A projekt hozzájárul az Országgyűlés által 2015. december 15-én elfogadott, egyes szociális, gyermekvédelmi, családtámogatási tárgyú és egyéb kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2015. évi CCXXIII. törvény a 3 éven aluli gyermekek ellátására, felügyeletére vonatkozó szabályozás átalakításának megfelelésének, mely szerint a települési önkormányzatoknak kötelező lesz a bölcsődei ellátást megszervezni, ha a településen legalább 5 kisgyermek ellátására jelentkezik igény. Településünkön és vonzáskörzetében az előzetes igényfelmérés alapján 15 fő kisgyermek ellátására jelentkezett igény, melyekből várhatóan a projekt megvalósulását követően 7 fő kisgyermek ellátása kezdődik meg az új mini bölcsődében, ezzel nagyban hozzájárulva a fenti célok eléréséhez. A projekt célja továbbá, hogy a jelenleg településünkön működő óvodai ellátás minőségét növelje, egyúttal hozzájárul az energia-megtakarításhoz, energiahatékonysághoz az energetikai fejlesztésekkel, továbbá hozzájárul az esélyegyenlőség megteremtéséhez az akadálymentesítés révén.

A kedvezményezett neve: Badacsonytomaj Város és Ábrahámhegy, Salföld községek Napközi Otthonos Óvodai Ellátását Biztosító Intézményi Társulása

A projekt címe: „A badacsonytomaji PIPITÉR Óvoda fejlesztése és új mini bölcsőde kialakítása”

A pályázat azonosító száma: TOP-1.4.1-15-VE1-2016-00025

A megítélt támogatás összege: 49.354.453,- Ft

A támogatás mértéke: 100%

Várható fizikai befejezés: 2018. november 30.

KÖSZÖNJÜK A MAGYAR ÁLLAM ÉS AZ EURÓPAI UNIÓ TÁMOGATÁSÁT!

 

 

 

EFOP-1.5.2-16-2017-00032

Humán szolgáltatások

fejlesztése


Erre a képre kattintva érheti el a Városi Művelődési Központ honlapját!

Szőlő és Bor éve 2017.

Régiós Kártya

Borbarangolás és Régiós Buszjárat

Önkorm. szolgálat

Vigyázunk Rád a Balatonon!